Üretim Yönetimi

CPM ERP Üretim Yönetimi

Üretim yapan firmaların , ihtiyaç duydukları malzemeleri doğru zamanda depolarında bulundurmaları , gerek stok maliyetlerini , gerekse stok out durma düşme koşullarını ortadan kaldırır. MRP, satınalınması gerekenleri, ne kadar ve ne zaman gerekli olduğunu, ne zaman sipariş edilmesi gerektiğini belirler.

Diğer yandan ise açık satınalma siparişleri (bakiyesi olan siparişler) için planın son durumuna bakarak teslim tarihini ileriye itebileceğinizi, geriye çekmeniz gerektiğini veya mevcut siparişi iptal edebileceğinizi de söyler.

Bu sayede gereksiz yere stok bulundurmamanızı veya gerekli olanların temin edilmesini garantilemeye çalışır. Sistemin verdiği mesajlar ne kadar uygulanabilirse stok seviyeleriniz o kadar azalır, nakit akış tablonuz o kadar rahatlar.

MRP, firma çapında stok planlamasını sağlayarak ne fazla – ne eksik stok politikalarını yürütmenizi kolaylaştırır. Bu sayede hem nakit akışı rahatlar hem de diğer maliyetler düşmesini sağlar

Üretim sürecindeki, operasyonların takibi, iş emirlerinin oluşması ve malzeme dışındaki İşçilik ve genel üretim giderlerinin stoklar üzerine yansıtılması, gerçek maliyeti ortaya çıkarır.